Vítejte     Sedmá věž     Brány Skeldalu     Kontakty  

Celotáborový svět


V celotáborové hře se stanete jedním z Vyvolených oranžového řádu. Dále následují informace, které byste měli vědět o herním světě.

Vyvolení
Tito jsou "mistři světla a stínu", které mají magickou kontrolu nad slunokamy a stíny. Sluneční kameny mají své vlastní světlo a teplo. Vyrábějí se z krystalů nebo slunečních semen původem z Aeniru. Jsou "nabití" tím, že je vystaví slunci po delší dobu. "Nabíjení" se provádí nad závojem ve velkých sítích. Čím větší kámen je a čím déle je vystaven slunci, tím silnější bude. Jsou součástí každodenního života lidí v temném světě, které se používají ve všem, od dávat světlo k vaření jídla. Vybírané děti dostávají slabší sluneční kameny ve srovnání s primárním sluncem, které používají starší děti a dospělí. Ale Vyvolený, který ztratí všechny své Sluneční kameny, je ponížen do řádu Podnárod.
Vyvolení žijí v zámku se sedmi věžemi, které se rozprostírají nad Závojem. Vybraný je posuzován podle úrovně jejich barvy, která ukazuje jejich postavení ve společnosti. V pořadí nadřazenosti jsou: Fialová, Indigová, Modrá, Zelená, Žlutá, Oranžová, Červená (barvy duhy) a nejnižší úroveň je Podnárod. Celá komunita je řízena císařem nebo císařovnou.
Vybraná osoba vystupuje nebo sestupuje úrovněmi barvy podle svých úspěchů a selhání. Pokud je člověk degradován pod úrovní Červeného, stane se Podnárodem, odsouzeným k tomu, aby sloužil po zbytek svého života Vyvoleným. Existují způsoby, jak může být člověk degradován přímo do Podnároda bez ohledu na jeho současnou úroveň. Může se to stát například ztrátou všech svých slunečních kamenů nebo ztrátou svého duchostínu. Jedna věž a specifické oblasti hradu jsou obsazeny každou barvou, ale na celém hradě jsou také bílé úrovně, které jsou neutrální.

Podnárod
Podnárod jsou sluhové Vyvolených z Hradu. Narodí se, aby sloužili svému Vyvolenému pánovi, dokud nezemřou, bez jakékoliv šance na povýšení. Nesmějí vlastnit Slunokamy, mají obyčejné stíny a obecně jsou spojeni s bílou barvou. Vyvolené dítě z Červeného řádu může být degradováno získáním sedmi zhášečů do Podnároda.

Strážné stíny
Aenir je kouzelný svět duchů, do kterého lze vstoupit pouze pomocí Slunokamu a odříkáním kouzla. Na rozdíl od Tmavého světa Aenir nemá závoj a je zahříván a osvětlen sluncem. Je obydlen různými bytostmi, které Vyvolení dokáží spoutat jako jejich duchovní stíny nebo strážné stíny.
Vzhledem k tomu, že Aenir je kouzelným místem, ne mnoho věcí je ve skutečnosti takových, jak vypadají. Tím se stává toto místo velmi nebezpečné. Přírodní prvky a umístění nejsou pevně stanoveny: údolí, kopce a dokonce i zničené města putují po celé zemi.
Každý vyvolený, když se narodí, dostane v Aeniru strážný stín. Tyto stvoření chrání svého Vyvoleného pána, dokud jejich Vyvolení nepřipoutají mnohem silnější duchostín, když dosáhnou věku, kdy je strážný stín propuštěn zpět do země Aenir. Strážné stíny, na rozdíl od duchostínů, mohou změnit svůj tvar na cokoliv. Někdy vypadají jako obyčejné stíny a jsou podstatně slabší než duchostíny.

Duchostíny
Každý Vyvolený, po dosažení věku třináct a tři čtvrtě, musí jít do duchovního světa Aenir a připoutat k sobě nějaké stvoření, aby mu sloužilo jako jeho duchostín až do smrti Vyvoleného. Síla duchostínu přímo ovlivňuje zařazení Vyvoleného do společnosti. Zákon stanoví, že duchostíny nesmí poškodit jiné Vyvolené. Duchostíny jsou obvykle úplnými služebníky jejich Vyvolených, avšak v některých vzácných situacích může být duchostín spojen s Vyvoleným, aniž by jejich vůle byla vázána. To je velmi tabu.
Duchostíny mohou být velké nebo malé. Jsou silnější než strážný stín, který nahradí, ale po smrti svého pána zmizí. Duchostíny bez pánů ("svobodní duchostíni") jsou v hradu zakázáni. Duchostín cítí, do určité míry, to, co jejich pán cítí, včetně bolesti a emocí. Stejně tak je tomu i naopak - Vyvolený cítí to, co jeho duchostín. Bez světla Duchostíny rychle slábnou; mohou být také omezeny zlatem (pevným nebo okem).

Den Nanebevstoupení
Objevuje se jednou za rok, je to oficiální den, kdy každý Vyvolený vstupuje do duchovního světa Aenir. Pro ty, kteří přicházejí do věku, je to jejich šance připoutat k sobě duchostín. Je zakázáno vstupovat do Aeniru před dnem Nanebevstoupení.